Usedlost Budař

V historických budovách bývalého mlýna najdete prodejnu s upomínkovými předměty, občerstvení, venkovní i vnitřní posezení, toalety a jiné.

Prodejna slouží zároveň jako směnárna místní měny (1 Smíšek = 10 Kč). Dostanete zde také informace k aktivitám a hrám, zapůjčit si tu můžete míč na fotbalgolf, kuličky na cvrnkanou nebo buzolu na orientační hru. K dispozici je i lékárnička se základním vybavením pro poskytnutí první pomoci.

V bývalé komoře vedle prodejny je umístěna panelová výstava věnovaná dějinám usedlosti Budař a obce Kovářov a turistickým zajímavostem v okolí Zeměráje. Přístupná je i bývalá kuchyně s dobovým zařízením.

V dalších prostorách usedlosti Budař se nachází Hospůdka Pod Hrází s nabídkou jídel inspirovaných obdobím raného středověku. Na stolech vnitřního i venkovního posezení je připraveno množství her a hlavolamů, navazující součástí je dětské hřiště, vodní hrátky a lukostřelnice.

Úpravou bývalých chlévů ve dvoře usedlosti vzniklo „staré skladiště“, ve kterém si děti mohou vyzkoušet naši novou únikovou hru Třináctý klíč.

 

 

 

 

 

X