Kontakt

Kde nás najdete

Zážitkový park Zeměráj se nachází v Jihočeském kraji, v okresu Písek, na rozhraní středních a jižních Čech, nedaleko zámku Orlík nad Vltavou a stejnojmenné přehradní nádrže, u obce Kovářov na samotě v okolí bývalého středověkého mlýna, dnes usedlosti zvané Budař.

Příjezd autem či zájezdovým autobusem:

Ve směru od Prahy po dálnici D4 a od Písku či Strakonic po silnici I. třídy č. 4 (Strakonické), na tzv. letské křižovatce odbočit na silnici I. třídy č. 19 směr Tábor a Milevsko, za Orlíkem po přejetí Žďákovského mostu u Kostelce nad Vltavou odbočit do Kovářova.
Alternativní příjezd (v případě neprůjezdné Strakonické) přes Solenice, Orlickou přehradu, Milešov a po silnici II. třídy č. 102 do Kovářova.
V opačném směru od Tábora odbočit ze silnice I. třídy č. 19 již v Milevsku a pokračovat po silnici II. třídy č. 102 do Kovářova.
V Kovářově odbočit na místní zpevněnou obecní komunikaci a pokračovat po ní 1,5 km až na její konec.
Příjezdy jsou označeny informačními hnědobílými směrovkami, tabulemi a reklamním bannerem.
Parkování zdarma!

Příjezdová komunikace kromě osobních vozů vyhovuje autobusům běžné velikosti. V případě deštivého počasí je zatravněné parkoviště zejména pro autobusy nesjízdné a je proto třeba vozidla odstavit na určeném místě před vjezdem do areálu!

Příjezd hromadnou dopravou:

Do Kovářova jezdí pravidelné linky z Prahy a Milevska (s různou mírou návaznosti na Prahu, Písek, Tábor aj.) – viz jízdní řády IDOS.
Při cestě z Prahy doporučujeme přímou linku 136440 (Praha–Krásná Hora n.Vlt.–Kovářov–Milevsko), s odjezdem v 8:20 hodin z Prahy–Na Knížecí každý den kromě neděle. Zpět do Prahy tento spoj odjíždí z Kovářova ve všední dny pouze ve 14:04 hodin a v neděli v 16:40 hodin.
K návratu do Prahy v sobotu lze alternativně použít opět autobusovou linku 136440 s odjezdem v 16:49 z Kovářova do Milevska (z autobusového nádraží na železniční stanici je to 1,5 km resp. 30 minut pěšky, ale lze použít MHD s odjezdem v 17:25), z Milevska pokračovat v 18:17 osobním vlakem po trati 201 do Tábora a z něj rychlíkem do Prahy v 19:02. Ve všední dny lze stejný způsob použít jedině s odjezdem autobusu v 18:59 z Kovářova do Milevska, odtud ve 20:17 vlakem do Tábora a z něj rychlíkem do Prahy ve 21:02.
Další možností je vydat se na dvoudenní výlet, tzn. přijet do Kovářova v sobotu odpoledne opět autobusem linky 136440 s odjezdem v 15:00 hodin z Prahy–Na Knížecí, ubytovat se v místě, podvečer strávit například pěším výletem po zajímavostech v okolí Kovářova, do Zeměráje se vydat až druhý den v neděli ráno a odjet zpět domů odpoledním autobusem v 16:40 z Kovářova.
Zastávka autobusů v Kovářově se nachází na návsi, odkud je pěší cesta do Zeměráje délky cca 1,5 km resp. 30 minut vyznačena žlutou turistickou značkou.
Snažíme se o zavedení sezonní turistické autobusové linky s návazností na ideální dálkové autobusové spoje Praha–Čimelice–Písek, jakmile se to podaří, budeme o tom informovat.
Ve výjimečných případech po předchozí dohodě můžeme zajistit převoz (nejvýše 4 osob) z Čimelic (zastávky dálkových autobusů) do Kovářova a zpět (s návazností například na sobotní odjezdy autobusů z Prahy–Na Knížecí v 8:00, 9:00 či 9:30 a odjezdy z Čimelic v 17:20 a 17:55).

Napište nám

Kontaktní údaje

398 55 Kovářov 201


Telefon: +420 702 542 054

E-mail: info@zemeraj.cz

Web: https://www.zemeraj.cz

X