Prohlídky

Pro jednotlivce a rodiny je prohlídka areálu samostatná, bez předchozí rezervace (větším skupinám však doporučujeme ohlásit svou návštěvu předem). Skupiny (nejméně 15 osob) se mohou objednat na návštěvu kdykoliv od 28. dubna do 30. září 2018 (školní výpravy na termíny v pracovních dnech v období od 1. května do 29. června a od 3. do 27. září 2018). Pro tyto skupiny je v ceně vstupného připraven úvodní výklad. Skupiny dětí do 15 let musí být během prohlídky areálu doprovázeny patřičným počtem dohlížejících osob starších 18 let. Dále je možné si objednat prohlídku s průvodcem za paušální poplatek 300 Kč (prohlídku s průvodcem v anglickém jazyce za 600 Kč).

S dětským kočárkem lze projet k archeologickému nalezišti, svatyni, archeoparku, zážitkové herně, hospůdce a dětskému hřišti. Jediné místo, kam s kočárkem nelze, je stezka naboso a to ze dvou důvodů – stezka je skutečně stezka a vede nerovným terénem s převýšeními a dále je celá vyskládaná z nejrůznějších povrchů včetně různých kamenných a dřevěných překážek a balančních prvků, které průjezd kočárku neumožňují (kola kočárků by navíc pro některé povrchy byla devastující). Kočárek lze odstavit u hospůdky a vzít dítě na stezku do náruče, nebo se u kočárku se spícím dítětem vystřídat při hlídání. Stezku naboso zvládnou i batolata a moc je to baví.

Pro tělesně postižené osoby je většina plochy areálu bezbariérově přístupná, včetně hospůdky. Pro vozíčkáře je nepřístupná pouze přírodní stezka naboso a interiéry raně středověkých domů v archeoparku kvůli konstrukčně nezbytným prahům z kuláčů (do interiérů lze však snadno nahlédnout ode dveří).

Vstup se psy je do areálu zakázán, neboť je koncipován především jako herní plocha pro děti a zároveň jako místo, kde se má a může chodit naboso, a majitelé někdy nedokáží fyziologické potřeby zvířete ovlivnit. Zároveň se v areálu nacházejí místní domácí zvířata i volně žijící druhy, které mohou být chováním zvířat návštěvníků ohroženy.

Kouření a rozdělávání ohňů je povoleno pouze na vyhrazených místech. Přesto prosíme, berte ohled na nekuřáky a zejména děti, kterým může kouř vadit. Neodhazujte nedopalky na zem.

Upozorňujeme, že areál je skutečně přírodní, a přestože se v něm nacházejí částečně upravené pěšiny, může se stát, že i v teplých dnech bude dopoledne rosa a že po dešti bude bláto… Pro vaše pohodlí doporučujeme sportovní oblečení a zejména vhodnou obuv – nebo naopak – žádnou obuv… Mohou přijít vhod i vlhčené papírové ubrousky.