Adopce stromu

Od roku 2011 jsme v areálu vysázeli 150 listnatých stromů, z toho 50 stromů starých ovocných odrůd, a k tomu 2 000 keřů tradičních druhů. Snažíme se tak nejen o ekologickou rekultivaci tohoto nádherného místa poškozeného dlouhodobou intenzivní zemědělskou činností, ale zároveň i o vytvoření jedinečného malebného rámce typické jihočeské přírody umocňující prožitek návštěvníků Zeměráje a tím i hlubší vnímání krásy české krajiny jako místa, které je naším domovem.

K adopci nabízíme kterýkoliv nově vysazený (počínaje rokem 2011) mladý stromek. Výběr je zatím široký – staré odrůdy ovocných stromů (jabloně, hrušně, třešně, slivoně) i typické domácí stromy jako je dub, habr, lípa, olše, bříza, javor a jiné, záleží na vašem výběru konkrétního druhu i stanoviště.

Cena za adopci stromu je jednotná 800 Kč, v ceně je zahrnuta výroba ozdobné cedulky se jménem adoptivního rodiče, jedna dárková vstupenka do Zeměráje a certifikát o adopci stromu. Peníze takto získané použijeme na další výsadbu a na péči o stávající zeleň. V případě vašeho zájmu (pište na info@zemeraj.cz) poskytneme platební údaje k úhradě bankovním převodem, po obdržení platby zašleme dárkovou vstupenku a certifikát o adopci stromu e-mailem ve formátu pdf. Strom si po předchozí dohodě termínu můžete vybrat sami nebo jen e-mailem sdělit, o který druh stromu máte zájem a svěřit výběr nám. Po sdělení jména adoptivního rodiče zadáme do výroby cedulku, která bude na strom umístěná během návštěvní sezony (na zimu cedulky sundáváme, na jaře je opět vracíme na stromy).

 

 

 

 

 

 

 

X