Adopce stromu

V uplynulých šesti letech jsme v areálu vysázeli 150 listnatých stromů, z toho 50 stromů starých ovocných odrůd, a k tomu 2 000 keřů tradičních druhů. Snažíme se tak nejen o ekologickou rekultivaci tohoto nádherného místa poškozeného dlouhodobou intenzivní zemědělskou činností, ale zároveň i o vytvoření jedinečného malebného rámce typické jihočeské přírody umocňující prožitek návštěvníků Zeměráje a tím i hlubší vnímání krásy české krajiny jako místa, které je naším domovem.

K adopci nabízíme kterýkoliv nově vysazený mladý stromek. Výběr je zatím široký – staré odrůdy ovocných stromů (jabloně, hrušně, třešně, slivoně) i typické domácí stromy jako je dub, habr, lípa, olše, bříza, javor a jiné, záleží na vašem výběru konkrétního druhu i stanoviště.

Cena za adopci i výsadbu nového stromu je jednotná 800 Kč, v ceně je zahrnuta výroba ozdobné cedulky se jménem adoptivního rodiče a jedna volná vstupenka do Zeměráje. V případě vašeho zájmu zašleme platební údaje, po obdržení platby doručíme dárkový poukaz. Obdarovaný si následně může přijít osobně vybrat strom nebo jen mailem sdělit, o který druh stromu má zájem a svěřit výběr nám. Po sdělení jména zadáme do výroby cedulku, která bude na strom umístěná během návštěvní sezony (na zimu cedulky sundáváme, na jaře je opět vracíme na stromy).

 

 

 

 

 

 

 

X