Kde nás najdete

Zážitkový park Zeměráj se nachází v Jihočeském kraji, v okresu Písek, na rozhraní středních a jižních Čech, nedaleko zámku Orlík nad Vltavou a stejnojmenné přehradní nádrže, u obce Kovářov na samotě v okolí bývalého vodního mlýna, dnes usedlosti zvané Budař.

GPS souřadnice: 49.5105642N, 14.3008747E

Upozorňujeme, že některé navigační aplikace navrhují nesprávnou cestu (například přes vsi Vepice, Klisinec nebo ve směru od Pechovy Lhoty). Jediná příjezdová komunikace do Zeměráje vede pouze z obce Kovářov. Doporučujeme navigaci Mapy.cz

Příjezd autem či zájezdovým autobusem

Ve směru od Prahy po dálnici D4 a od Písku či Strakonic po silnici I. třídy č. 4 (Strakonické), na tzv. letské křižovatce odbočit na silnici I. třídy č. 19 směr Tábor a Milevsko, za Orlíkem po přejetí Žďákovského mostu u Kostelce nad Vltavou odbočit do Kovářova.
Alternativní příjezd (v případě neprůjezdné Strakonické během stavby dálnice D4) přes Solenice, Orlickou přehradu, Milešov a po silnici II. třídy č. 102 do Kovářova.
V opačném směru od Tábora odbočit ze silnice I. třídy č. 19 již v Milevsku a pokračovat po silnici II. třídy č. 102 do Kovářova nebo odbočit až v Hrejkovicích na Pechovu Lhotu a dál do Kovářova.
V Kovářově odbočit na účelovou obecní komunikaci a pokračovat po ní 1,5 km až na její konec.
Příjezdy jsou v sezoně označeny informačními hnědobílými směrovkami, tabulemi a reklamními bannery.

Parkování zdarma v době od 9:00 do 19:00 hodin. Mimo tuto dobu je parkoviště uzavřené a nelze na něm setrvávat. Místo vhodné k přenocování pro uživatele obytných vozů a karavanů najdete na BezKempu.cz.

Příjezdová komunikace kromě osobních vozů vyhovuje autobusům běžné velikosti. V případě deštivého počasí je zatravněné parkoviště zejména pro autobusy nesjízdné a je proto třeba vozidla odstavit na určeném místě před vjezdem do areálu!

Příjezd hromadnou dopravou

Pondělí–pátek:

PRAHA

Linka PID 392
– odjezd Praha-Smíchovské nádraží (stanoviště H) 8:25 směr Dobříš náměstí (v Dobříši se nepřestupuje, autobus pouze změní číslo linky na 420 a pokračuje dál),
– příjezd Kovářov 10:17.

Zpět linka PID 420
– odjezd Kovářov 14:19 směr Dobříš náměstí (opět bez přestupu, pouze změna čísla linky),
– příjezd Praha-Smíchovské nádraží 16:18.

Pokud se nestihne odjezd ve 14:19, je možnost použít linku PID 419
– odjezd Kovářov 16:48 směr Milevsko aut.st., zde přestup na linku PID 450 (stejný autobus, možná domluva s řidičem na setrvání v autobuse), odjezd Milevsko 17:20 směr Sedlčany aut.st., zde přestup na linku PID 360, odjezd Sedlčany (stanoviště 1) 18:15 směr Praha-Smíchovské nádraží, příjezd 19:40.

Z Písku ani Tábora ve všední dny neexistuje žádné vyhovující spojení.

Soboty, neděle, svátky:

PRAHA

Linka PID 392
– odjezd Praha-Smíchovské nádraží (stanoviště H) 8:25 směr Dobříš náměstí (v Dobříši se nepřestupuje, autobus pouze změní číslo linky na 420 a pokračuje dál),
– příjezd Kovářov 10:17.

Zpět linka PID 420
– odjezd Kovářov 16:38 směr Dobříš náměstí (v Dobříši se nepřestupuje, autobus pouze změní číslo linky na 392 a pokračuje dál),
– příjezd Praha-Smíchovské nádraží 18:30.

Z Písku ani Tábora o víkendech a svátcích neexistuje žádné vyhovující spojení.

Zastávka autobusů v Kovářově se nachází na návsi nebo u školy, odkud je pěší cesta do Zeměráje délky cca 1,5 km, resp. 30 minut vyznačena žlutou turistickou značkou.

Ve výjimečných případech po předchozí dohodě můžeme zajistit převoz (nejvýše 6 osob) z Čimelic nebo z Milevska do Zeměráje a zpět (s návazností na autobusové či vlakové spoje).