Vstup se zvířaty

Vstup se psy (či jinými zvířaty) do Zeměráje není možný, neboť park je koncipován především jako herní plocha pro děti a zároveň jako místo, kde se může chodit naboso, a majitelé někdy nedokáží fyziologické potřeby zvířete ovlivnit. Zároveň se v areálu nacházejí místní domácí zvířata i volně žijící druhy, které mohou být chováním zvířat návštěvníků omezeny či ohroženy.

Návštěvu za doprovodu asistenčního psa je třeba domluvit alespoň den předem prostřednictvím e-mailu na info@zemeraj.cz. Děkujeme za pochopení naší snahy o čistotu prostředí a o bezpečnost nejmenších návštěvníků.

Psy lze zanechat po dobu návštěvy zdarma v uzamykatelných psích kotcích u vstupu do areálu (vratná záloha na klíč ke kotci 100 Kč). Kotce jsou zhotoveny profesionální českou firmou specializující se na kynologická zařízení, podle norem doporučených pro krátkodobé odložení psů až do velikosti německého ovčáka (rozměry jednoho kotce – šířka 80 cm, hloubka 125 cm, výška 80 cm). K dispozici jsou 3 stejné kotce. Pro větší plemena psů je vedle kotců zabudován pevný kůl s kovovým okem k přivázání vodítka. Kotce jsou ze dvou stran kryté vzrostlými keři, jsou zastřešeny, odvětrány a vybaveny pevnou nerezovou miskou na vodu (voda není na místě k dispozici, předpokládáme vlastní zdroj u majitele psa, nebo lze pro vodu dojít k 300 m vzdálenému zdroji v areálu).