Vstupné

Vstupné činí 150 Kč za 1 osobu (jednotně pro děti, studenty, dospělé i seniory). Dárkovou vstupenku lze koupit předem on-line.
Vstupenka má platnost pro jednorázový vstup během jednoho návštěvního dne.

Děti do 2,99 let a držitelé průkazu ZTP zdarma (nevztahuje se na hromadné skupiny).

Senioři nad 70 let každé pondělí v červenci a srpnu zdarma (nevztahuje se na hromadné skupiny).

Pro předem objednané skupiny dětí z mateřských a základních škol (nejméně 15 osob) v pracovních dnech v květnu, červnu a září je výše vstupného do areálu 140 Kč za dítě (pedagogický doprovod zdarma). Cena lektorného za ekologický výukový program dle výběru je 50 Kč za dítě (viz informace pro mateřské školky, pro základní školy).

Sleva pro opakované návštěvy 5+1 zdarma. V pokladně obdržíte na vyžádání zvláštní poukaz, který vám při každé návštěvě orazítkujeme a za 5 razítek máte následující šestý vstup zdarma. Může jej využít jedna platící osoba jedenkrát denně a nelze jej kombinovat s jinou akcí či slevou.

Parkování zdarma.

V ceně vstupného nejsou zahrnuty některé doplňkové aktivity hrazené buď korunami nebo místní měnou zvanou Smíšek (neplatí pro školní zájezdy):

1 Smíšek = 10 Kč

– zhotovení hliněného amuletu pro štěstí (2 Smíšky)
– hledání v archeologickém nalezišti (3 Smíšky / osoba – v ceně korálek)
– keramický výrobek zhotovený na hrnčířském kruhu (4 Smíšky / výrobek)
– lukostřelba (2 Smíšky / 3 střely)
– mapa ke hře Cesta za pokladem (20 Kč)
– herní plán k pátrací hře Kameny času (20 Kč)
– herní plán k orientačně-vědomostní hře Hlaholam (20 Kč + záloha 100 Kč na buzolu)
– fotbalgolf (10 Kč / osoba + záloha 50 Kč na míč)
– cvrnkaná s kuličkami (10 Kč / osoba + záloha 50 Kč na 10 kuliček)
– kroužkovaná (10 Kč / osoba + záloha 50 Kč na kroužek)
– pečení placek v osadě Budařov (50 Kč / sada na pečení včetně obilí na 1 placku, každá další placka 10 Kč).

V rámci tematických víkendových programů je dále možné vyzkoušet například zhotovení textilního náramku (4 Smíšky), pečení obilných placek v archeoskanzenu Hruškov (2 Smíšky), tvoření z přírodních materiálů (1–3 Smíšky nebo 10–30 Kč) a jiné.

V případě konání zvláštního programu může být vstupné navýšeno, tato informace je vždy předem uvedena u popisu daného programu.

Upozorňujeme, že areál je skutečně přírodní, a přestože se v něm nacházejí částečně upravené pěšiny, může se stát, že i v teplých dnech bude dopoledne rosa a že po dešti bude bláto… Pro vaše pohodlí doporučujeme sportovní oblečení a zejména vhodnou obuv – nebo naopak – žádnou obuv… Mohou přijít vhod i vlhčené ubrousky.