Skryté příběhy

Nová geolokační hra pro zvídavé děti a hravé dospělé. Přijměte pozvání k dobrodružství, kde vám bude průvodcem mobilní aplikace a vyprávění mladého kameníka Vincenta Paprštejna.

Námět hry, která vás přenese do roku 1936, vychází ze skutečných reálií a postav. Kamenické řemeslo, typické pro zdejší kraj díky výskytu kvalitní žuly, bylo odjakživa náročné povolání. Mladík Vincent pochází z kamenické rodiny žijící ve vsi Vepice u Kovářova. Jeho otec i strýc počítají, že bude v rodinném řemesle pokračovat. On by se ale raději viděl jako muzikant. Navíc se mu líbí mlynářova dcera Markétka. Když začíná být zoufalý, že se mu nedaří ani v práci ani v lásce, stane se velké neštěstí…
Nová trasa Skrytých příběhů vás provede rozmanitým přírodním terénem ve volné krajině v okolí Zeměráje. Na cestu doporučujeme pevnou uzavřenou a nepromokavou obuv, dlouhé kalhoty a vhodný repelent.
Aplikaci Skryté příběhy si můžete stáhnout zdarma do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS.
Hra byla vytvořena ve spolupráci Skryté příběhy z.s., Tripeduca s.r.o. a ArcheVia s.r.o. za finanční podpory Jihočeského kraje.